2023 MD Anderson Hematology Ug Medical Oncology Board Review
KUHAON NIMO ANG COURSE VIA LIFETIME DOWNLOAD LINK (FAST SPEED) HUMAN SA PAGBAYAD
85 MP4 + 118 PDF Files
Ang 2023 MD Anderson Cancer Center/Baylor College of Medicine Hematology ug Medical Oncology Board Review
Petsa sa Komperensya: Septiyembre 25, 2023 - Septiyembre 30, 2023
Kinatibuk-ang Pagpasabut
Kini nga programa kinahanglan nga interesado sa mga Doktor, Advanced Practice Provider, APN, ug mga Nars.
tumong
- Pag-aplay sa kahibalo nga naangkon sa pag-andam alang sa hematology ug medikal nga oncology subspecialty ug recertification eksaminasyon sa hematology ug medikal nga oncology;
- Gamita ang kasamtangan nga mga sumbanan sa pag-atiman alang sa mga pasyente nga adunay kanser, mga sakit sa dugo ug mga malignancies;
- Ipakita ang kahanas sa kahibalo sa hematology ug medikal nga oncology;
- Ilakip ang bag-o nga mga pag-uswag sa pagdumala sa hematologic ug oncologic nga mga pasyente; ug
- Ipasabot ang mga molekular nga determinant sa risgo sa kanser ug gamita kini nga kahibalo sa praktis.
programa
- Benign Hematology Session
- Malignant Hematology Session
- Solid Tumor Session
Mga Hilisgutan Ug mga Namulong:
AGENDA
Lunes, Septiyembre 25, 2023
Ang tanan nga oras mao ang Central Standard Time (CST)
7:00 am Virtual On-line Registration Check-in
BENIGN HEMATOLOGY SESSION
Kinatibuk-ang mga Hilisgutan/Mga Sakit sa Pula nga Selula/Mga Platelet
7:30 Iron Deficiency ug Hemochromatosis
Matthew Heeney, MD
8:15 Hematopoietic Growth Factors
Martha Mims, MD, PhD
9:00 Pagkapakyas sa Uyok sa Bone
Timothy Olson, MD, PhD
9:45 Pagpahulay
10:00 Leukopenia ug Leukocytosis
Nancy Berliner, MD
10:45 Mga Isyu sa Transfusion Medicine
Kerry O'Brien, MD
11:45 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Matthew Heeney, MD; Martha Mims, MD, PhD; Timothy Olson, MD, PhD;
Nancy Berliner, MD; ug Kerry O'Brien, MD
12:00 pm Paniudto
Coagulation/Platelets/Red Cell Disorders
12:30 Sickle Cell Anemias, Thalassemia, ug Hemoglobinopathies
Alice Ma, MD
1:15 Hemolytic Anemias
Iberia Romina Sosa, MD, PhD
2:00 Pagduol sa Anemia
Alice Ma, MD
2:30 Pagpahulay
2:45 Mga Disorder sa Platelet Function
A. Koneti Rao, MD, FACP
3:30 thrombocytopenias
Alvin Schmaier, MD
4:15 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Alice Ma, MD; Iberia Romina Sosa, MD, PhD; A. Koneti Rao, MD, FACP;
ug Alvin Schmaier, MD
4:30 Pag-undang
Martes, Setyembre 26, 2023
Ang tanan nga oras mao ang Central Standard Time (CST)
7:00 am Virtual On-line Registration Check-in
Platelet/Red Cell Disorders/Transfusion Medicine
7:30 Antithrombotic & Antiplatelet Therapy
Alvin Schmaier, MD
8:15 Normal nga Coagulation
Kenneth Bauer, MD
9:00 Pagpahulay
9:15 Coagulation Factor Deficiencies, Lakip ang von Willebrand's Disease ug
Hemophilia
Kenneth Bauer, MD
10:00 Hypercoagulable nga Estado
Stephan Moll, MD
11:00 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Alvin Schmaier, MD; Kenneth Bauer, MD; ug Stephan Moll, MD
11:15 Benign Hematology Q & A Session
Senthil Sukumar, MD
12:00 pm Paniudto
MALIGNANT HEMATOLOGY SESSION
Lymphoma/Myeloma
12:30 Klasipikasyon sa Lymphoma
Lynne Abruzzo, MD, PhD
1:15 Aggressive Non-Hodgkin Lymphoma
Loretta Nastoupil, MD
2:00 Indolent Non-Hodgkin Lymphoma
Christopher Bulak, MD
2:45 Pagpahulay
3:00 Hodgkin Lymphoma
TBD, MD
3:45 Multiple Myeloma ug Ubang Plasma Cell Dyscrasias
S. Vincent Rajkumar, MD
4:45 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Lynne Abruzzo, MD, PhD; Loretta Nastoupil, MD; Christopher Bulak, MD; ug S.
Vincent Rajkumar, MD, PhD
5:00
Adjourn
Miyerkules, Septyembre 27, 2023
Ang tanan nga oras mao ang Central Standard Time (CST)
7:00 am Virtual On-line Registration Check-in
MPN/CLL/SCT
7:30 Myeloproliferative Neoplasms
Raajit Rampal, MD
8:30 Chronic Lymphocytic Leukemia ug Hairy Cell Leukemia
Susan O'Brien, MD
9:15 Pagpahulay
9:30 Pag-atiman sa Pagbalhin sa Stem Cell
Betty Hamilton, MD
10:30 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Raajit Rampal, MD; Susan O'Brien, MD; ug Betty Hamilton, MD
10:45 Malignant Hematology Q & A Session
Kelly Chien, MD
11:25 Paniudto
Leukemia/MDS
12:00 pm Chronic Myeloid Leukemia
Jorge Cortes, MD
12:45 Myelodysplastic Syndrome
Tapan Kadia, MD
1:45 Acute Myeloid Leukemia
Courtney DiNardo, MD
2:30 Pagpahulay
2:45 Acute Lymphoblastic Leukemia
Hagop Kantarjian, MD
3:30 Makatakod nga mga Komplikasyon sa mga Pasyente sa Kanser
Samuel Shelburne, MD, PhD
4:15 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Jorge Cortes, MD; Tapan Kadia, MD; Courtney DiNardo, MD, Hagop Kantarjian, MD;
ug Samuel Shelburne, MD
4:30 Pag-undang
Huwebes, Setyembre 28, 2023
Ang tanan nga oras mao ang Central Standard Time (CST)
7:00 am Virtual On-line Registration Check-in
SOLID TUMOR SESSION
Pharmacology/Genetic Risk Factors/Sarcoma
7:30 Pharmacology I: Chemotherapy
Claire Mach, PharmD
8:30 Pharmacology II: Target nga Therapy (Alk, EGFR, VEGR, HER2, HH, mTOR, PARP)
Whitney Lewis, PharmD
9:00 Pagpahulay
9:15 Pharmacology III: Target nga Therapy (CD20, CD30, CD33, Proteasome, BCR‐ABL/KIT, FLT3,
IDH1/2, CDK4/6, PI3K)
Brian Primeaux, PharmD
9:45 Pharmacology IV: Immunotherapy
Claire Mach, PharmD
10:05 Pagpahulay
10:15 Genetic Risk Factors
Claudine Isaacs, MD
11:00 Sarcoma
Shreyaskumar Patel, MD
12:00 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Claire Mach, PharmD; Whitney Lewis, PharmD; Brian Primeaux, PharmD;
Claudine Isaacs, MD; Shreyaskumar Patel, MD
12:15 pm Lunch Break
dughan Kanser
12:45 Screening/Lokal nga Pagdumala sa Breast Cancer
Abenaa Brewster, MD
1:30 Systemic Treatment sa Panguna nga Breast Cancer Lakip ang HER2 Positive Breast Disease
Lisa Carey, MD
2:30 Pagpahulay
2:45 Pagtambal sa Metastatic Breast Cancer Lakip ang HER2 Positive Breast Disease
Mariana Chavez MacGregor, MD
3:45 Espesyal nga Isyu sa Breast Cancer
Jennifer Litton, MD
4:15 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Abenaa Brewster, MD; Lisa Carey, MD; Mariana Chavez MacGregor, MD;
ug Jennifer Litton MD
4:30 ASH/ASCO Nagpili sa Maalamon nga mga Rekomendasyon
Ravin Garg, MD
5:10 Pag-undang
Biyernes, Septyembre 29, 2023
Ang tanan nga oras mao ang Central Standard Time (CST)
7:00 am Virtual On-line Registration Check-in
Kanser sa Baga/ Kanser sa Ulo ug Liog/ Kanser sa Thyroid
7:30 Sayo nga Yugto ug Lokal nga Advanced Non-Small Cell Lung Cancer
Nasser Hanna, MD
8:15 Metastatic Non-Small Cell Lung Cancer
Nasser Hanna, MD
9:15 Gamay nga Cell Lung Cancer
Carl Gay, MD
9:45 Pagpahulay
10:00 Kanser sa Ulo ug Liog
William N. William, Jr., MD
10:45 Kanser sa thyroid
Mimi Hu, MD
11:15 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Nasser Hanna, MD; Carl Gay, MD; William N. William, Jr., MD; ug Mimi Hu, MD
11:30 Solid Tumor Q&A - Sesyon 1:
Kanser sa Suso/ Kanser sa Baga/ Kanser sa Ulo ug Liog/ Kanser sa Thyroid
Megan Dupuis, MD
12:10 pm Lunch Break
Gastrointestinal Oncology
12:45 Mga Kanser sa Pancreaticobiliary/Wala Hibal-i nga Primary
Robert Wolff, MD
1:45 Mga Kanser sa Gastroesophageal/ Hepatocellular Carcinoma
Harry Yoon, MD
2:45 Pagpahulay
3:00 Colorectal Cancer: Biology ug Adjuvant Therapy
Scott Kopetz, MD, PhD
3:30 Metastatic Colorectal Cancer ug Anal Cancer
Scott Kopetz, MD, PhD
4:30 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Robert Wolff, MD; Harry Yoon, MD; ug Scott Kopetz, MD, PhD
4:45 Solid Tumor Q&A ‐ Session 2: Pharmacology/Genetic Risk Factors/Sarcoma/GI
Mark Lewis, MD
5:10 Pag-undang
Sabado, Septyembre 30, 2023
Ang tanan nga oras mao ang Central Standard Time (CST)
7:00 am Virtual On-line Registration Check-in
Genitourinary Oncology/Melanoma
7:30 Kanser sa testicular
Timothy Gilligan, MD
8:30 Urothelial Cancer
Arlene Siefker-Radtke, MD
9:15 Renal Cell Carcinoma
Eric Jonasch, MD
10:00 Pagpahulay
10:15 Kanser sa Prostate
Brad Carthon, MD
11:15 Melanoma
Rodabe Amaria, MD
12:00 pm Q & A Panel Discussion
Timothy Gilligan, MD; Arlene Siefker-Radtke, MD; Eric Jonasch, MD;
Brad Carthon, MD; ug Rodabe Amaria, MD
12:15 Paniudto
Neuro-Onc/Gynecologic Oncology
1:00 Neuro-Oncology
Antonio Omuro, MD
1:45
cervical Cancer
Alejandro Rauh Hain, MD
2:30 Pagpahulay
2:45 Kanser sa Uterine
Shannon Westin, MD
3:15 Ovarian Cancer ug Talagsaong Ovarian Histologies
Shannon Westin, MD
4:15 Q & Usa ka Panaghisgot sa Panel
Antonio Omuro, MD; Alejandro Rauh Hain, MD; ug Shannon Westin, MD
4:30 Solid Tumor Q&A – Sesyon 3:
Genitourinary/Melanoma/Neuro-Oncology/Gyn Onc
Ravin Garg, MD
5:10 Pag-undang